ogród
pexels.com

Do wiosny wbrew pozorom nie zostało mało czasu. Wielu z nas czeka na tę porę roku. Może czas zrobić coś nowego? Co powiecie na własny ogródek? Jak go udekorować? Jakie kwiaty kupić na samym początku?

Piękny wiosenny ogródek

Piękny ogródek to wizytówka domu. Ten fakt trzeba przyznać. To, jak dbamy o podwórko świadczy o wielu rzeczach. Nie chcemy przecież, by nasi sąsiedzi i odwiedzające nas osoby uważały, że jesteśmy niechlujni. Dlatego też bardzo często sprzątamy obejście i staramy się o to, aby wyglądało jak najpiękniej. Szczególną uwagę poświęcamy naszym ogródkom. Zazwyczaj siejemy tam warzywa, które później wykorzystujemy do różnych dań, zup i tworzenia pięknych ozdób. Może w tym roku postąpisz inaczej i zaopatrzysz się też w zachwycające dech w piersiach kwiatki? One sprawią, że każde spojrzenie będzie pełne zachwytu. Warto spróbować czegoś nowego, a ogródek pełen bujnych roślin będzie pierwszym sposobem.

Jakie kwiaty zasiać w ogródku

Jeżeli jesteś początkującym ogrodnikiem, to dobrze byłoby zająć się kwiatami, które są bardzo łatwe w uprawie. Wybór roślin jest jednym z najważniejszych aspektów. Od niego zależy to, w jaki sposób będziemy musieli zadbać o nasz ogródek. Niektóre gatunki wymagają większej uwagi, innym wystarczy podlewanie co dwa-trzy dni.

To prawda, wiele osób kocha róże i lilie, które są bardzo delikatne i wymagają ogromnego wyczucia. Część z nas chciałaby hodować wyjątkowe egzotyczne kwiaty. Na początku jednak nie powinno się rzucać na tak głęboką wodę. Lepiej zdobyć doświadczenie i dopiero po kilku latach ruszyć na łowy. Takie działania bardzo się opłacą, gdyż dzięki nim dowiesz się więcej o kwiatach i o dbaniu o ogród.

rośliny
pexels.com

Chcemy, by nasze obejście wyglądało idealnie, ale często, by to osiągnąć musimy poświęcić wiele czasu, siły i pieniędzy. Dlatego też warto sprawdzić, które kwiaty są piękne, ale nie wymagają ogromnych poświęceń. Istnieją gatunki roślin, które są bardzo łatwe i stosunkowo mało wymagające w uprawie, ale w ostatecznym rozrachunku sprawiają, że ogród staje się piękny i pełen kolorów.

Kwiaty łatwe w uprawie

Istnieje wiele gatunków kwiatów. Jedne wymagają większej uwagi, inne mniejszej. Przy niektórych trzeba bardzo się napracować i mieć szeroką wiedzę na temat uprawy roślin. Nie powinno się rzucać na takie rośliny od samego początku. Każdy błąd, który popełnimy może doprowadzić do tego, że zniechęcimy się do dalszego prowadzenia ogródka. Jak temu zapobiec? Zacznij od tych gatunków, które są łatwe w uprawie. To sprawi, że nauczysz się działać w ogrodzie. Może się w tym zakochasz i zaczniesz eksperymentować z gatunkami kwiatów i innych roślin?

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę kilku roślin, które nie sprawią Ci większych problemów w uprawie:

  • bratki,
  • piwonie,
  • nagietki,
  • nasturcje,
  • aksamitki,
  • wilce.

Jak się przygotować do zadbania o ogród

Musisz posiadać odpowiednie miejsce, w którym będziesz mogła zasadzić rośliny. Postaraj się dowiedzieć, jakie warunki świetlne są na niej. Nie będziesz mogła zdecydować się na każdy gatunek roślin. Niektóre w naszych warunkach atmosferycznych w ogóle nie urosną. Powinnaś też wiedzieć jak długo to miejsce jest pod wpływem światła słonecznego. Czasem się zdarza tak, że działka „stoi” w całkowitym cieniu. To nie służy wzrostowi roślin. Postaraj się wybrać takie miejsce, które zapewni kwiatom odpowiednią dozę światła.

ogród
pexels.com

Bardzo ważna jest też odpowiedniej jakości ziemia. Powinna zawierać odpowiednie składniki i mieć dobrą konsystencję. Jeżeli tak nie jest, zadbaj o nawożenie (najlepiej naturalne). Możesz użyć kompostu, który będzie miał pozytywny wpływ na wzrost i rozwój roślin. Tutaj nie musisz się ograniczać, bo duża ilość materii organicznej sprawi, że kwiaty będą wyglądały przepięknie. Kompost dłużej magazynuje wodę.

Pamiętaj też o tym, by zasadzić rośliny w odpowiednim czasie. Niektóre z nich wolą rosnąć wiosną, inne latem. Wysokie kwiaty umieść z tyłu, niskie z przodu. To będzie najlepsze rozwiązanie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here