auto
pexels.com

Od wielu lat jesteśmy zmotoryzowanym społeczeństwem. Coraz więcej osób zdaje prawo jazdy i kupuje sobie samochód. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Jakie auta najczęściej kupują Polacy?

Jazda samochodem jest wygodna

Mnóstwo osób zdaje prawo jazdy i kupuje samochód, ponieważ chce się samodzielnie poruszać po mieście. Dzięki niemu nie musimy być zdani na komunikację miejską, co bardzo często zdaje się być problematyczne. Istotnie, nie jest wygodne jeżdżenie autobusem lub tramwajem z kilkoma dużymi torbami. Dlatego też dla wielu osób dużo lepiej jest poświecić czas i pieniądze na zdobycie licencji kierowcy i na kupno auta. To samo dotyczy wyjazdów. Często wolimy „zapakować” się w samochód i wyruszyć przed siebie.

Jeżdżenie samochodu generuje też bardzo duże koszty. Ciągłe przeglądy, tankowanie paliwa i wymiany opon to tylko niektóre z nich. Płacić też trzeba za naprawy (niektóre modele nadzwyczaj często się psują, co jest bardzo problematyczne). Bardzo ważne są też kwestie ubezpieczeniowe, które już na samym początku muszą być podjęte i rozwiązane. Z każdym użytkiem samochód traci też na wartości (chyba, że mówimy o modelach kolekcjonerskich sprzed 50-60 lat).

Statystycznie rzecz biorąc liczba osób jeżdżących samochodami nie zmienia się diametralnie. Ani ich nie przybywa, ani nie ubywa. Wszystko zazwyczaj trzyma się na jednym poziomie z niewielkimi odchyleniami w jedną lub w drugą stronę. Owszem, staramy się częściej spacerować, jeździć rowerem, autobusem lub pociągiem, ale auta nie tracą na popularności.

Dowiedzmy się więc jakie auta najczęściej są wybierane przez mieszkańców naszego kraju.

Najczęściej wybierane przez Polaków auta w roku 2020

samochód
pexels.com

Okazuje się, że to rok przełomowy dla branży samochodowej. W niektórych miesiącach wzrost sprzedaży (w stosunku do tych wcześniejszych) jest niesamowicie imponujący. Mowa tu o liczbie z rzędu 15 tysięcy sztuk. Warto jednak wspomnieć, że większość rejestrowanych samochodów trafia do różnego rodzaju firm. My jednak chcemy opowiedzieć o tym, jakie samochody są kupowane przez przeciętnego Polaka. Nie jest ich mało. W ciągu roku sprzedano ich kilkaset tysięcy.

„Wojna” Toyoty i Skody

W tamtym roku prym wiodły dwie marki: Toyota i Skoda. To one były najczęściej wybierane przez klientów. Cieszyły się największą popularnością. Dlaczego tak się działo? Producenci Skody i Toyoty oferują bardzo dobre warunki przy przystępnej cenie. W swoim asortymencie mają też wiele różnego rodzaju modeli. Każdy może wybrać coś dla siebie. To można powiedzieć o innych markach, jednak te dwie mają w sobie „to coś”, co przyciąga do nich Polaków. Co to takiego jest? Pierwszym „cosiem” jest cena (o czym mówiliśmy wyżej). Samochody te bardzo rzadko się psują i nie wymagają gruntownych remontów. Pozwala to właścicielowi samochodu zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy.

Najchętniej wybierane przez Polaków marki samochodów

Od wielu lat niepodzielnie pierwsze miejsce zajmuje Toyota Yaris. To ten model jest najczęściej kupowany i uznany za najlepszy. To idealne auto do jazdy po mieście oraz rodzinnych wycieczek. Stylowy design również przemawia za tym samochodem. Tuż za nim plasuje się Dacia Duster. Kolejne miejsca przypadły w udziale dwóm Toytom (3 – Corolla, 4 – Rav). Skoda Fabia zajęła 5 miejsce, co również jest bardzo dużym sukcesem. W dziesiątce znalazły się jeszcze takie modele, jak: Fiat Tipo, Skoda Octavia, Hyunday Tucson, Skoda Kamiq oraz Toyota C-HR.

Trzydzieści najbardziej popularnych modeli samochodów

auto
pexels.com

Polacy bardzo lubią różnorodność. Jednak ich upodobania co do samochodów są takie same co roku. Zatem podajemy listę kilkudziesięciu ulubionych modeli:

 1. Toyota Yaris
 2. Dacia Duster
 3. Toyota Corolla
 4. Toyota Rav
 5. Skoda Fabia
 6. Fiat Tipo
 7. Skoda Octavia
 8. Hyunday Tuscon,
 9. Skoda Kamiq
 10. Toyota C-HR
 11. Toyota Aygo
 12. Kia Sportage
 13. Hyunday i20
 14. Volkswagen Tiguan
 15.  Kia Stonic
 16. Volkswagen T-Roc
 17. Renault Clio
 18. Dacia Sandero
 19. Renault Captur
 20. Skoda Karoq
 21.  Suzuki Vitara
 22.  Hyundai Kona
 23. Nissan Qashqai
 24. Volkswagen Golf
 25. Kia Rio
 26. Mitsubishi ASX
 27. Kia XCeed
 28. Skoda Scala
 29. Opel Corsa
 30. Volkswagen T-Cross

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here