Kolekcjonerskie nasionka marihuany

Tradycja użytkowania konopi sięga daleko w głąb historii człowieka. Pierwsze odmiany wykorzystywane były przez szamanów, którzy za ich pomocą doprowadzali się do zmienionych stanów świadomości. Rytualne zastosowanie konopi jest pod tym względem o wiele starsze niż znajomość alkoholu, co czyni je jedną z pierwszych używek w historii ludzkości. Nie powinno więc dziwić, że zainteresowanie tą rośliną istnieje do dziś, w tym także jej kolekcjonerskimi nasionami. Nasiona takie nie są przeznaczone do wykiełkowania – mają wartość kolekcjonerską oraz historyczną, są „żywym zapisem” materiału genetycznego danej odmiany. Poniżej przedstawiamy pięć najpopularniejszych i najszerzej znanych odmian, których nasionka powinny znaleźć się w Twojej gablotce kolekcjonerskiej. 

Nasionka konopi warte szczególnej uwagi – polecane odmiany 

Amnesia Haze to marka sama w sobie. Należy do jednej z najstarszych, a zarazem jednej z najbardziej lubianych odmian konopi. Wielu koneserów produktów konopnych bez zastanowienia zalicza Amnesię Haze do swoich top 3. O jej dużej popularności najlepiej świadczą odznaczenia, tytuły oraz rankingi popularności, a także wygrane konkursy na globalnych festiwalach kultury konopnej. Amnesia Haze powinna się znaleźć w każdej kolekcji fana nasion. 

AK-47 jest nie mniej popularna niż osławiona Amnesia. Wielokrotnie zdobywała prestiżowe nagrody, a stali odbiorcy docenili ją przede wszystkim za wyjątkowo silne oddziaływanie euforyczne. AK-47 jest połączeniem genów konopi pochodzących z różnych regionów świata, które złożyły się na jej wyjątkowe biochemiczne piękno. 

Blueberry wkroczyła do rankingów popularności jakieś dwie dekady temu i pozostała w nich na stałe. Jest to jedna z najczęściej docenianych odmian indici na całym świecie. Jej korzenie tkwią w eksperymentalnych hodowlach z lat siedemdziesiątych na wschodnim wybrzeżu USA. Zawarty w ziarenku genotyp skrywa olbrzymi potencjał: Blueberry oddziałuje odprężająco, długotrwale i kojąco. Każde jej nasionko jest na wagę złota. 

White Widow to zwycięzca międzynarodowego High Times Cannabis Cup za 1995 rok. Jej genetyczni przodkowie to czyste odmiany marihuany sativa z Południowej Ameryki. White Widow jest odmianą mocno żywiczną, obfitującą w gęste kwiatostany, której nasiona są duże, okrągłe i wytrzymałe. Każde ziarenko będzie unikatowym eksponatem w Twojej gablocie. 

Jack Herer to ostatnia z odmian, o której pragniemy wspomnieć. Jest wielokrotnym zwycięzcą festiwali konopnych, a jego użytkownicy docenili doskonałe proporcje pomiędzy intensywną sativą a żywiczną indicą. Jack Herer wykazuje także silne działanie medyczne, przez co stał się źródłem do eksperymentów i krzyżówek w tworzeniu marihuany leczniczej. 

Jak i gdzie kupować nasiona marihuany? 

Wbrew pozorom, odnalezienie nasion kolekcjonerskich nie powinno przysporzyć większych problemów. Odradzamy jednak kupowanie nasion ze źródeł niesprawdzonych lub nieznanych. Prywatni hodowcy mogą oferować nieco niższe stawki za pojedyncze ziarenko, jednak często są to produkty niesprawdzone, a sami ich sprzedawcy nie dają gwarancji co do ich wytrzymałości. 

Jedynie ziarenka pochodzące od uznanych seedbanków są w stanie zagwarantować pełną odporność na szkodliwe oddziaływania. Ich twórcy dają też gwarancję, że były przechowywane we właściwych warunkach, co wydłuża ich kolekcjonerską żywotność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here