książka
pexels.com

Wielu z nas uwielbia książki. Cześć chodzi do biblioteki, zaś reszta je kupuje w sklepie. Nie każdy jednak chce wydawać mnóstwa pieniędzy. Rozwiązaniem są znane dyskonty książkowe, które tu opiszemy. Przeczytajcie i na koniec zdecydujcie o tym, jakie punkty wybierzecie.

Najlepsze dyskonty książkowe

Dzięki dobrym dyskontom książkowym możesz znaleźć bardzo tanie pozycje literackie. Te miejsca dają nie tylko komfort kupowania, ale i mają ogromny wybór. Warto więc bliżej przyjrzeć się kilku z nich, by móc wybrać ten, który Ci się najbardziej spodoba. Ceny w tych dyskontach są dużo niższe niż w klasycznych lub markowych księgarniach. Sprawia to, że za podobną cenę możesz kupić więcej pozycji (głównie dotyczy to dużych zamówień).

Warto zwrócić uwagę, że cennik zależy od gatunku książki. Wiadomo, że podręczniki akademickie będą dużo droższe niż książki o tematyce kryminalnej lub romantycznej. Jeżeli nie wiecie, jakie pozycje wybrać, to opisaliśmy wcześniej dla Ciebie 10 największych klasyków literatury.

Teraz poczytaj o dyskontach książkowych.

Najbardziej znane polskie dyskonty książkowe

Polska książkami stoi. Zauważyliście, że kiedy wpiszecie tytuł jakiejś pozycji, to „wyskakuje” Wam mnóstwo wyników? Przyglądacie się bliżej i dosłownie widzicie „giełdę” cen. W każdej księgarni są one inne. W niektórych miejscach są nawet o kilka złotych niższe, co sprawia, że kupno w książki w takim miejscu bardzo się opłaca. Poczytajcie trochę o najbardziej znanych polskich dyskontach książkowych. Kolejność jest przypadkowa.

Dyskontów książkowych i portali jest bardzo dużo, ale my wybraliśmy pięć najbardziej ciekawych.

księga
pexels.com

Pozycja jeden: Allegro

Na tym portalu można „napotkać” wyjątkowe okazje cenowe. Dotyczy to nie tylko ubrań, ciekawych dodatków do telefonu, sprzętu elektronicznego, ale też i książek. Jeżeli dobrze poszukasz, możesz znaleźć wiele pozycji z literatury klasycznej i nowoczesnej za cenę o wiele niższą niż producent przewiduje. Tutaj musisz zwracać szczególną uwagę na opis książki. Nie chodzi tylko o sam pobieżny opis fabuły, ale o parametry i wiadomość w jakim jest stanie. Oferty pod tytułem „zdjęcie” i podpis nie powinna być brana pod uwagę. Jeżeli chcesz zamówić coś na Allegro, sprawdź koszt wysyłki. Zbyt duży (a takie też tam się zdarzają) sprawia, że dana pozycja odpada w przedbiegach.

Pozycja dwa: Tezeusz

Tezeusz łączy w sobie i antykwariat (gdzie można znaleźć naprawdę bardzo stare wersje książek) i tanią internetową księgarnię. Witryna ta umożliwia znalezienie bardzo tanich pozycji, co jest świetnym rozwiązaniem dla moli książkowych, którzy nie cieszą się jeszcze zbyt dużym dochodem. Tezeusz oferuje bardzo bogaty wybór literatury, podręczników i innego rodzaju książek.

Pozycja trzy: Aros

Aros jest chyba jednym z najbardziej znanych dyskontów książkowych. Wybór w tym miejscu jest przeogromny. Jeżeli dobrze szukamy, to możemy znaleźć pozycje, które przecenione są nawet o 40%, co w ostatecznym rozrachunku bardzo się opłaca. Aros to miejsce, w którym oferta jest bardzo bogata. Okazuje się, że oprócz książek są tam też gry planszowe, gazety, upominki i gry na PC. Ogromnym plusem jest dość tania przesyłka do wybranego punktu.

Pozycja cztery: Tantis

Księgarnia ta charakteryzuje się niskimi cenami, szybką wysyłką i pełną satysfakcją klienta. Oferta obejmuje książki, gry, klocki lego i zabawki. Jeżeli chcesz zamówić coś za dużo niższą cenę niż normalnie, to Tantis jest świetnym wyborem. Możesz też liczyć na częste przeceny produktów i rabaty. Koszt dostawy również nie należy do ogromnych i mieści się w normie (jeżeli można to tak ująć).

czytanie
pexels.com

Pozycja pięć: Tania Książka

Kiedy pisze się o dyskontach książkowych, nie można zapomnieć o portalu taniaksiążka.pl. Odkryj w niej mnóstwo pozycji literatury. Oprócz tego księgarnia ta oferuje bardzo duże rabaty (nawet do 40-50%).Warto śledzić stronę, bo co jakiś czas pojawiają się wyprzedaże, które cieszą się ogromną popularnością.

Pozostałe dyskonty książkowe

Warto też zwrócić uwagę na inne internetowe księgarnie. Należą do nich na przykład czytam.pl, bookmaster oraz bonito. Zapewniają szeroki wybór i dość tanie koszta przesyłki. Osoby mieszkające w pobliżu dyskontów mogą liczyć na darmowy odbiór, dzięki czemu mogą kupować prawie za półdarmo.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here