gra

Jeżeli nie masz komputera gamingowego, to nic straconego. Wiele gier działa na zwykłym laptopie lub na klasycznym pececie. Jeżeli nie jesteś klasycznym przykładem gracza, ale chcesz w coś sobie pograć, a nie wiesz w co, to ten artykuł jest dla Ciebie. Dzięki niemu uzyskasz pojęcie w świecie gier i poznasz najciekawsze gry komputerowe, które wciągają rzesze fanów.

Najlepsze gry komputerowe

Przyjrzyjmy się nie tylko światkowi gamerskiemu, ale i swoim znajomych. Pewnie nie raz słyszeliście takie tytuły, jak The Sims, Wiedźmin 3: Dziki Gon, czy Elder Scrolls. Wielu z Was zauważyło Counter Strike lub Need For Speed. Takich gier jest bardzo dużo. Niektóre z nich nie są zbyt znane, ale warto w nie zagrać i sprawdzić swoje siły. Oto lista najlepszych i najbardziej popularnych gier komputerowych. Podzieliliśmy je na kategorię, by łatwiej było Ci wybrać. Każda z tych kategorii ma swoją wartość. Łatwiej będzie też przyporządkować daną grę do jej kategorii. Przed Wami krótka i subiektywna lista najlepszych gier na pecet. Czy wybierzesz z nich coś dla siebie?

Najbardziej popularne gry komputerowe – przygodowe

Wolisz gry przygodowe i lubisz zdobywać questy? Nie przeszkadzają Ci walki na miecze, jazda konna i wulgarny język? Idealną grą dla Ciebie będzie Wiedźmin 3 z dodatkami. W grze wcielasz się w rolę najsłynniejszego wiedźmina – Geralta z Rivii. Sterujesz białym wilkiem, walczysz z potworami i innymi wrogami oraz dokonujesz odpowiednich wyborów. Musisz też wypełniać zadania, a na Twojej drodze stanie wiele osób, w tym pięknych kobiet, z którymi Cię zawsze coś połączy. Oś fabularna gry obraca się wśród kilku wątków. Jednym z nich jest próba odzyskania ukochanej Yennefer.

witcher
pixabay.com

Podobny klimat ma Skyrim, gra należąca do edycji Elder Scrolls. W tym przypadku możesz wybrać swoją postać, ubrać ją i nadać jej pewne cechy. Twoja postać może należeć do jednej z kilku ras. Na samym początku jesteś no-namem, który zbiega z więzienia. Z biegiem czasu dowiadujesz się, że Twoja rola w tym uniwersum jest najważniejsza – zostałeś namaszczony na pogromcę smoków. Od Ciebie zależy czy miasteczko przetrwa, czy zginie, a ty z nim.

Warto też wspomnieć o jednej z najnowszych produkcji firmy CD PROJECT RED (odpowiedzialnej między innymi za stworzenie Wiedźmina). Wiele osób już się domyśliło, że chodzi o Cyberpunk 2077. Gra ta ma obecnie najwyższe wymagania sprzętowe. Przed jej kupnem dobrze będzie zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt. Legendy o Cyberpunku krążyły na długo przed premierą gry. Mnóstwo graczy czekało na nią. Część się rozczarowała, część była bardzo zachwycona. Pomimo kilku błędów w fabule i obrazie, cyberpunk 2077 zdobywa szczyty list magazynów dla komputerowców. Akcja gry przenosi Cię do nieokreślonej przyszłości. Ty wcielasz się w rolę V i walczysz z wrogami. Dostajesz pistolet i inne bajery, a każda kolejna wroga Ci postać jest coraz trudniejsza do pokonania. Walcz z nimi i ratuj swoje życie.

Najlepsze symulatory

Czasem chcemy zacząć sterować czyimś życiem lub wyborami. Wiele lat temu te marzenia spełniła firma EA Maxis. Stworzyła najbardziej znaną grę symulacyjną – The Sims. Już pierwsza część była świetną zabawą, a każda kolejna „dostawała” coraz to ciekawsze opcje. W każdej serii sterujesz bohaterami, budujesz im domy i wysyłasz do pracy. Jesteś odpowiedzialny za ich decyzje, wybory i zachowania. Dzięki temu rozwijasz nie tylko swoje własne postaci, ale też i całe miasto. Gra The Sims ma wiele dodaktów. Niektóre są słodkie, jak na przykład koty i psy, inne pozwalają na zmianę pór roku, a jeszcze inne… no cóż. Są niesamowicie mroczne. Tych ostatnich lepiej nie pokazywać dzieciom, bo i dorośli mogą się przy nich złapać za głowę.

Interesujesz się rolnictwem? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi tak, to twórcy gier zadbali również o Ciebie. Poznaj Farming Symulator 19. Zostań farmerem i stwórz gospodarstwo. Dbaj o nie, siej, zbieraj i orz. Musisz włożyć wiele pracy i bardzo się zaangażować, by Twoja farma była na jak najwyższym poziomie. Uważaj, by nie popaść w długi. Uwaga, gra bardzo wciąga.

Strzelanki i gry samochodowe

Mówiąc strzelanki, na myśl przychodzą takie gry, jak CS lub Call of Duty. Przyjrzyjmy się tej drugiej grze. Światło dzienne ujrzało kilka jej wersji. Każda z nich jest osadzona w innej wojnie. Wcielasz się w rolę żołnierza i walczysz z wrogimi armiami. Nie robisz tego sam, zgodnie z zasadą „no one fights alone”.

need for speed
pixabay.com

Gry samochodowe to na przykład Need For Speed. Ta jest jedną z najbardziej znanych gier tego typu. Bierzesz udział w wyścigach, a za zdobyte pieniądze możesz kupić sobie nowy samochód lub ulepszyć ten, który posiadasz. Niektóre trasy są naprawdę bardzo skomplikowane i wymagają wielu umiejętności.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here