kotek
pexels.com

Nasi milusińscy bardzo lubią się bawić. Czasem wystarczy spojrzeć na nasze zwierzątka, by zauważyć co lubią. Niektóre kotki uwielbiają włóczkę lub nakrętkę od soku. Inne uwielbiają biegać za laserem. Jednak chcemy im kupić jakąś fajną zabawkę. Problem zaczyna się, gdy próbujemy coś wybrać. Liczymy, że ten artykuł Ci pomoże. 

Co kotki lubią najbardziej

Koty uwielbiają rzeczy nietuzinkowe i jednocześnie zwyczajne. To oddaje ich charakter. Pewnie każdy zna historie (lub nawet widział na własne oczy, jeżeli kot okupuje jego mieszkanie) pod tytułem „kupiłem mojej Kizi legowisko, a ona śpi w kartonie” lub „znalazłam zdrową karmę, a Bonifacy tylko chce jeść łiskasy”. Każdy z nas wie, jakie to irytujące. Jednak, im szybciej zdamy sobie sprawę z tego, że koty takie są, tym lepiej dla nas i dla nich. Pamiętajmy, że to bardzo oryginalne i terytorialne stworzenia, które mają swoje ścieżki i upodobania. Warto im się bardziej przyjrzeć. Poznaj swojego pupila i dzięki temu będziesz mogła wybrać coś fajnego dla niego.

Jaką rolę pełnią zabawki dla kota

Zachęcenie kota do zabawy to bardzo ważna rzecz. Uczy go, że może swoją energię i instynkt łowiecki rozładować na coś pożytecznego. Kot poprzez zabawę uczy się wielu zachowań, które są charakterystyczne dla jego rasy, nie robiąc przy tym nikomu krzywdy. Zwierzę realizuje swój instykt łowcy. Zabawka traktowana jest jak zdobycz. Podczas jego zabawy można zauważyć kilka ważnych aspektów polowania:

  1. Zakradanie się do zabawki.
  2. Złapanie zabawki.
  3. Zabawa, dzięki której pozbywa się nadmiaru energii.

Po zabawie kot często staje się głody, więc warto podać mu trochę karmy lub przysmaku. Często można też zauważyć fakt, że zwierze po „polowaniu” się myje (koty to baaardzo czyste stworzenia) i idzie spać.

bawiący się zwierzak
pexels.com

Koty to aktywne zwierzęta

Wiadomo, że koty kojarzą się nam z ciągłym spaniem i leniwym przeciąganiem się. Wbrew pozorom jednak to bardzo aktywne zwierzęta. Można to zauważyć w godzinach nocnych, gdzie wskakują na każdą szafę, przewracają każdy kwiatek i gonią każdą muchę. Nawet, kiedy mają czas odpoczynku i coś je zainteresuje, to chcą to sprawdzić, złapać i ewentualnie zjeść. Jakie prezenty są najlepsze dla takich aktywnych zwierząt? Warto rozejrzeć się za kilkoma ich rodzajami.

Jakie zabawki dla kota wybrać

Co można powiedzieć o zabawkach dla kota? Rozwijają ich instynkty łowieckie, pomagają zniwelować pokłady energii i sprawiają, że zwierzę czuje się dobrze, i bezpiecznie. Przy wyborze zabawki należy sugerować się nie tylko samym wyglądem i formą, ale też i charakterem swojego pupila. Do najbardziej popularnych zabawek należą wędki. Jest to podstawa do zabawy z kotem. To ona uczy go zachowań łowieckich, bo jest nieobliczalna dla niego (sterowanie wędką sprawia, że kot nie wie, czego się spodziewać). Zabawka ta także zwiększa i wzmacnia wieź na linii zwierzak-właściciel. Najlepsza wędka to taka, która od razu zwróci uwagę kota. Warto sprawdzić tak zwane „cat dancer”.

Koty uwielbiają wchodzić w różne miejsca. W tym przypadku sprawdzi się też tunel, w którym może sobie pobiegać. Jeżeli ów tunel jest szeleszczący, to bardzo dobrze, dzięki niemu kot staje się rasowym łowcą. Dźwięki sprawią, że milusiński spożytkuje mnóstwo energii na zabawę.

Piłeczki to klasyka gatunków. Każdy właściciel kota powinien mieć kilka. Toczące się kuleczki od razu wywołują bardzo dużą uwagę. Same mogą je pchać łapkami i je łapać. To ogromna frajda dla nich.

kot i zabawki
pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here