pieski
pexels.com

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Uwielbia zabawę i chce, by było wesoło. Dlatego też dobrze byłoby wybrać mu idealną zabawkę, która będzie mu służyła i dawała mu radość.

Ahh te nasze pieski

Psy to bardzo towarzyskie zwierzęta. Niektóre rasy mają bardzo dużo energii i wszędzie ich pełno. Niektóre zaś są bardziej domatorskie i wolą towarzystwo kanapy. Nawet wśród kundelków jest bardzo dużo indywidualności. Należy ją zauważyć i zwracać na nią szczególną uwagę. Pomoże to w wyborze idealnej zabawki. Muszą być one dostosowane do jego wieku, charakteru oraz rodzaju aktywności, którą lubi najbardziej. Zabawka musi zapewniać psu bodźce, jakimi się ona zainteresuje. Takie przedmioty mogą sprawić, że Twój pupil będzie rozwijał się w prawidłowy sposób. To bardzo istotne w jego wychowaniu.

Jak wybrać idealną zabawkę dla psa

Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na charakter psa oraz jego wiek. Inne zabawki są dla spokojnych duchem „staruszków”, jeszcze inne nadają się dla młodych i żwawych piesków.

Bardzo ważna jest również wielkość zabawki. Nie damy miniaturowemu jorkowi takiej, która kilkukrotnie przewyższa jego wielkość. To byłoby komiczne, ale i niebezpieczne dla niego. Tak, wiemy, że niektóre pieski są bardzo dzielne i rzucają się na rzeczy, które są od nich dużo większe.

Zabawkę warto dostosować do jej przeznaczenia. Takie do gryzienia powinny zmieścić się w pyszczku. Tu znowu wchodzimy w „poziom” wielkości, bo im mniejszy piesek, tym bardziej drobny rozmiar dana zabawka powinna mieć.

pies
pexels.com

Warto też posiadać kilka rodzajów najróżniejszych zabawek, ponieważ niektóre psy bardzo szybko się nudzą. Dzięki temu będziesz mogła je co jakiś czas wymieniać i chować.

Koniecznie sprawdź ją także pod kątem bezpieczeństwa. Nie powinna być ani zbyt mała (pies może ją połknąć), ani zbyt ciężka. Nie może posiadać wystających i ostrych elementów. Istnieje ryzyko, że mogą się one od razu oderwać i zranić naszego pupila. Nie chcemy przecież, by stała mu się krzywda.

Zabawki dla aktywnych psów

Mnóstwo piesków uwielbia zabawę na świeżym powietrzu. Kochają bieganie po polu za patykiem lub zwiedzanie okolicznego lasu. Są wtedy w swoim żywiole. Dla takich aktywnych zwierzaków koniecznie trzeba wybrać odpowiedni rodzaj zabawek.

Tutaj koniecznie należy zwrócić uwagę na piłeczki, szarpaki do przeciągania oraz frisbee. Dzięki nim nawet najbardziej „dziki” piesek wybiega się i „wybawi”. To będzie dla niego świetna sprawa. Przy okazji i Ty zaznasz kilkunastu minut beztroski, dzięki której zapomnisz o problemach dnia codziennego.

Starsze pieski ucieszą się z maty edukacyjnej. Będą mogły łapkami lub noskiem przesuwać różnego rodzaju elementy. To zapewni im odpowiednią dozę ruchu i da mu czas na bardzo ciekawą zabawę. Pamiętaj o tym, że nawet seniorzy powinni możliwość wybiegania się i poznawania świata, dlatego należy je bardzo często zachęcać do takiej zabawy i zabierać na spacer.

Najlepsze zabawki edukacyjne dla psów

Zabawki edukacyjne wspomagają rozwój psa. Dzięki nim uczy się on działania świata, swojego gatunku i całej reszty. Przedmioty takiego rodzaju „wyzwalają” z naszych pupili wszystko, co w nich najlepsze. Dostarczają bardzo wielu bodźców, które sprawiają, że szczeniak (a później dorosły pies) rozwija się w odpowiedni sposób. Zabawki edukacyjne rozwijają pamięć oraz zdolność myślenia przestrzennego i logicznego. To bardzo dobrze wpływa na jego funkcjonowanie.

zabawa z piłką
pexels.com

Podczas zabawy możesz wspomagać psa przysmakiem. To sprawi, że będzie on chętniej się bawił i rozwijał swoje umiejętności. Zapach ich ulubionej przekąski sprawi, że od razu zainteresują się nowym przedmiotem i od razu przystąpią do jego sprawdzania. Z czasem będą same domagały się, byś wyciągnęła i pokazała im zabawkę.

Zabawki edukacyjne możesz kupić lub zrobić samodzielnie. Tak czy inaczej, to będzie świetna zabawa dla Ciebie i Twojego pieska. Urozmaicą one czas i „zastąpią” właściciela, gdy nie będzie on miał w danym momencie czasu na zajęcie się pupilem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here