smartphone
pexels.com

Chcesz kupić dobry telefon i nie wydać na niego milionów monet? Chcesz, by miał wszystkie potrzebne funkcję, dobrą pamięć i inne bajery? Warto przyjrzeć się niektórym ofertom i wybrać sprzęt, który najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Jaki telefon wybrać

Telefon to ten rodzaj sprzętu, który co jakiś czas wymieniamy, by mieć nowszy, lepszy model. Czasem mamy problemy z tym, jaki smartphone wziąć. Zachodzimy w głowę, co robić. Jaki telefon będzie dla nas najlepszy? Który model jest dobry, ale nie zapłacimy za niego za dużo?

Musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które pomogą dokonać odpowiedniego wyboru. Nie chodzi tylko o model, kolor i wielkość, ale też o inne parametry. Dopasuj je do swoich upodobań. Inny telefon będzie dobry do pracy, inny do gier, jeszcze inny do nagrywania wysokiej jakości filmów. Dobrze przemyśl fakt, do czego ów smartphone będzie Ci potrzebny.

Jak ułatwić sobie wybór telefonu – parametry

Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w odpowiednim wyborze:

 1. Poczytaj o parametrach ekranu (o jego rozdzielczości i wielkości). Możesz znaleźć telefony o wielkości i 5,6 (najczęściej wybierane) lub 7 cali. Najczęściej spotykane rozdzielczości to HD, Full HD, Full HD+. Im lepsza rozdzielczość, tym lepiej ogląda się filmy i gra w gry.
 2. Zwróć uwagę na tak zwany notch, który wpływa na stylistykę i wygląd telefonu. Notch to po prostu wcięty fragment, w którym znajduje się aparat do robienia selfie.
 3. Sprawdź, jaki system operacyjny jest w telefonie. Najbardziej polecany to Android, który jest najprostszy w użyciu, obsługuje bardzo dużo aplikacji i gier. Do wyboru masz jeszcze Windows Phone i Apple iOS (system wgrany w iphone). Ten ostatni jest najbezpieczniejszy i pozwala na szybką aktualizację.
 4. Telefon powinien mieć Dual Sim, czyli funkcje, która pozwala na korzystanie z więcej niż jednej karty SIM. To świetne rozwiązanie dla osób, które korzystają z dwóch numerów telefonu. Do wyboru masz: Dual Sim aktywny (oba numery są cały czas aktywne), stand-by (jeżeli korzystasz z jednej karty Sim, to druga nie działa) oraz pasywny (wyboru karty za każdym razem dokonujesz ręcznie).

  telefon
  pexels.com
 5. Zapoznaj się z tym, jaką pamięć danych posiada telefon. Dobrze, by miał więcej niż 32 GB, by mógł pomieścić większe pliki. Czasem ściągamy na telefon książki i gry, które zajmują dużo miejsca. Zbyt mała pamięć sprawi, że smartphone zacznie się zawieszać i nie będzie działał prawidłowo. Im wyższa pamięć, tym lepsza i szybsza praca systemu.
 6. Dobry telefon powinien mieć odpowiednie parametry pamięci RAM. Te najtańsze mają 2GB RAM.
 7. Zwróć uwagę na łącza, czy możliwe jest łączenie się z Wi-Fi, jaką posiada technologię mobilną (4G, 5G itd).

Jak ułatwić sobie wybór telefonu – wygląd i działanie

Nie ma smartphone’a bez aparatu. Ten jest zwykle kluczowym elementem. Każdemu zależy, by robił dobrej jakości zdjęcia. Wpływ na nie mają: rozdzielczość, jasność obiektywu, autofokus, teleobiektyw oraz aparat głębi. Zwróć też uwagę na to, jak aparat działa w trybie nocnym.

Uwielbiamy też słuchać muzyki i oglądać filmy. Często robimy to podczas długiej podróży pociągiem. Warto w tym przypadku sprawdzić na przykład złącza słuchawkowe. Od jakiegoś czasu słuchawki można łączyć z telefonem za pomocą Bluetooth 5.0 (zużywa mniej energii). Jeżeli chodzi o tę kwestię, wszystko zależy od tego czy wolisz słuchawki przewodowe, czy bezprzewodowe.

słuchawki
pexels.com

Wiele osób zwraca również uwagę na działanie baterii. Nie chcemy, by padała nam od razu. Problematyczne staje się to, gdy jesteśmy w trakcie ważnej rozmowy lub w środku ulubionej gry. Szybkość rozładowywania się baterii zależy od tego, co z nim robimy. Ważne są też inne czynniki, jak: rozdzielczość ekranu, procesor, system operacyjny i wiele innych.

Bardzo ważnymi cechami są także: wodoszczelność, odporność na zarysowania i upadki z niewielkich wysokości. Tradycyjne telefony są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego też warto zaopatrzyć w dobre etui.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here