Usuwanie cieni pod oczami

Piękne i wyraziste oczy zawsze przyciągają wzrok innych. Ale bardzo często dziewczęta i kobiety są konfrontowane z pojawieniem się worków i niebieskich plam pod oczami. Ten defekt kosmetyczny jest prawdziwym utrapieniem, ponieważ sprawia, że twarz wygląda na poszarzałą, niezdrową i zmęczoną. Wiadomo, że skóra w tej okolicy jest bardzo delikatna i cienka. Jest pozbawiona gruczołów łojowych, włókien kolagenowych i podskórnej tkanki tłuszczowej, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji, a przebarwienia to problem, którego ludzie próbują się pozbyć, próbując na różne sposoby zamaskować defekt.

Jak usunąć cienie pod oczami?

Zmiana koloru w okolicy okołooczodołowej wynika z faktu, że sieć naczyniowa znajduje się bardzo blisko powierzchni, więc z różnych powodów naczynia włosowate mogą powodować efekt przyciemnienia. Pojawienie się sińców tradycyjnie przypisuje się nieprzespanym nocom lub chronicznemu brakowi snu, ale nie są to jedyne przyczyny powstawania ciemnych kręgów pod oczami. Mogą one powstawać w wyniku ścieńczenia skóry właściwej na skutek zmian związanych z wiekiem lub powikłań w obrębie naczyń żylnych, a także na skutek uwarunkowań genetycznych, jeśli na zespół ten cierpią członkowie kilku pokoleń w rodzinie. Nagłe pojawienie się worków i sińców pod oczami warto przemyśleć swój stan zdrowia i skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie jest to spowodowane wewnętrznymi nieprawidłowościami, można rozwiązać problem na własną rękę.

Zanim kupisz kosmetyk, musisz właściwie ocenić swój styl życia i posłuchać rad kosmetyczki, jak usunąć cienie pod oczami. Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tym problemem. Wszystkie choroby wątroby charakteryzują się hiperpigmentacją, która objawia się jako ciemne plamy na skórze powiek i innych części ciała. Narząd ten może ulec uszkodzeniu w wyniku zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby, zaburzeń metabolicznych przy otyłości, toksyczności w czasie ciąży, niewłaściwej diety, cukrzycy, długotrwałego stosowania leków, chorób wywołanych przez pasożyty ludzkie.

W wyniku tego dochodzi do zaburzenia procesu metabolicznego, gromadzenia się substancji, które powodują odurzenie całego organizmu. Poziom bilirubiny wzrasta, a pod powiekami pojawiają się ciemnożółte kręgi. W przypadku problemów z nerkami mogą pojawić się ciemnoniebieskie plamki. W tym przypadku towarzyszą im inne objawy, takie jak worki pod oczami, obrzęki i opuchlizna twarzy. Siniaki w okolicy okołooczodołowej mogą być spowodowane zatruciem spowodowanym paleniem tytoniu i nadużywaniem alkoholu. Niedostateczna podaż tlenu do tkanek wyraża się na twarzy poprzez pojawienie się niebieskawych lub białawych obwódek na powiekach i wokół oczu. Długotrwałe nadużywanie alkoholu i narkotyków może prowadzić do słabego krążenia. Rozwija się miażdżyca, na wewnętrznych ścianach tętnic tworzą się blaszki cholesterolowe, krew staje się bardziej lepka, a niebieskie kręgi są trwałe. Całkowita abstynencja od palenia, alkoholu i narkotyków poprawia stan skóry właściwej i pomaga pozbyć się plam. Mycie zimną wodą jest uważane za skuteczny zabieg pomagający usunąć opuchliznę i niebieskie kręgi. Jeśli skóra dostatecznie dobrze znosi niskie temperatury, można zastosować małą kostkę lodu z zamrożonym naparem z rumianku, nagietka lub mięty, aby ujędrnić i odmłodzić okolice oczu.

Więcej informacji na stronie internetowej – wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here