kot i właściciel
pexels.com

Czasem chcemy umyć naszego zwierzaka, jednak ten proces często bardzo źle się kończy. Podrapane ręce, pogryzione palce to nie jest pamiątka, jaką chcemy mieć. Na szczęście istnieje sposób na umycie krnąbrnego zwierzaka, który bardzo rzadko wychodzi z domu. To suchy szampon.

Jak często myć domowego kota

Nie każdy kot lubi kąpiele. Niektóre bardzo dzielnie walczą, by nie zostać zamoczonymi w wodzie. Jeżeli właściciel sobie nie radzi lub kąpie zwierzę pierwszy raz może dojść do bardzo nieprzyjemnych sytuacji. Nie każdy lubi i chce gonić przemoczone zwierzę po całym mieszkaniu lub wyciągać je spod stołu lub szafy. Takie „zabawy” często kończą się żałosnym miauczeniem i atakowaniem właściciela.

Dla kota kąpiel to największe zło, którego chciałby uniknąć. Starają się codziennie wylizywać sierść i same dbać o jej higienę. Nie lubią, gdy ktoś robi to za nie. Jednak nie zawsze sobie z tym radzi. Najbardziej problematycznym miejscem jest grzbiet. Czasem też nasz pupil wpadnie w jakieś miejsce i się cały pobrudzi. Co wtedy? Wtedy trzeba umyć i uczesać kota. Staraj się nie robić tego jednak zbyt często.

kot w obroży
pexels.com

Ważne: kot wylizując się połyka sierść, która może zalegać w jego jelitach, dlatego regularne czesanie pupila (co najmniej raz w tygodniu) jest wskazane. Wróćmy jednak do mycia i tematycznego suchego szamponu. Czy można go używać? Czy jest dobry? Odpowiedź na każde pytanie brzmi tak.

Zalety suchego szamponu

Na początku należy powiedzieć, że ów szampon nie wywoła aż tak wielkiej agresji i niechęci u naszego mruczka. Nie będzie czuł na sierści zimnej lub ciepłej wody, nie będzie musiał poddawać się dziwnym zabiegom, które sprawiają, że gorzej się czuje. Podczas aplikacji możesz głaskać kota i się z nim bawić, to zacieśni wasze więzy. Dzięki temu kicia nie będzie się denerwowała i stresowała. W przypadku kąpieli wodnej kot, nawet jeśli jest głaskany i pieszczony, może to odebrać jako atak i chęć skrzywdzenia go. Takie to są te nasze pupile, że nie wszystko im pasuje.

Suchy szampon jest dużo łatwiejszy w aplikacji. Wystarczy, ze odrobinę produktu naniesiesz na dłonie i zaczniesz głaskać swojego kota. Możesz też użyć do tego pędzelka. Pamiętaj tylko, by nie rozpylać specyfiku bezpośrednio na kota.

Jak używać suchego szamponu

Oto kilka wskazówek, które bardzo Ci pomogą. Zastosowanie się do nich zapewni Ci ogromny sukces i brak ofiar w postaci podrapanych rąk i uciekającego kota. Jak użyć suchego szamponu? Przeczytajcie krótką instrukcję obsługi:

myjący się kot
pexels.com
  1. Znajdź małe pomieszczenie w domu. Musisz mieć komfort, by móc trzymać kotka i wiedzieć, że Ci nagle nie ucieknie. Najbardziej do tego nada się mały pokój lub łazienka. Jeżeli nie masz problemów z trzymaniem zwierzęcia, to możesz zostać w większym pomieszczeniu. Po prostu je zamknij.
  2. Weź kotka na ręce. Ułóż go w takiej pozycji, by czuł się komfortowo, ale jednocześnie w taki sposób, byś miała łatwy dostęp do każdej partii jego sierści.
  3. Pogłaskaj zwierzę delikatnie, by się uspokoiło. Pobaw się z nim przez chwilę, porozmawiaj z nim.
  4. Wyczesz jego sierść. Może mieć kołtuny.
  5. Przejdź do aplikacji szamponu. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze: rozprowadź go za pomocą dłoni. Najpierw nasyp odrobinę specyfiku na ręce, lekko je potrzyj i zacznij głaskać kota. Po drugie: nasyp trochę pudru na grzbiet kota i rozsmaruj go za pomocą miękkiego pędzelka.
  6. Nie nakładaj zbyt dużych ilości szamponu, lepiej robić to stopniowo.
  7. Przeczesz sierść kotka za pomocą szczotki.
  8. Daj kotu nagrodę, na przykład ulubiony smakołyk lub zabawkę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here