podróż
pixabay.com

Pandemia i związane z nią obostrzenia nie pomagają biurom podróży. Przez sytuację na świecie podróżowanie jest bardzo utrudnione, zaś niektóre firmy często odnotowują spadki. Porozmawiajmy o największych i najlepszych biurach podróży.

Najlepsze biura podróży

Kochamy podróże. Wielu z nas jeździ po kraju, inni zaś wolą odwiedzić dalsze lub okoliczne kraje. Przy planowaniu podróży i znalezieniu miejsc na nocleg pomagają zwykle biura podróży. Dzięki nim możemy liczyć na wspaniałe wakacje i mieszkanie w hotelu nad Morzem Śródziemnomorskim lub Oceanem Spokojnym. Biura podróży pełnią bardzo ważną rolę w branży turystycznej i od lat utrzymują się na rynku. Wystarczy, że wejdziemy na kilka stron związanych z tym biznesem i widzimy przeróżne oferty. Niektóre są niesamowicie opłacalne.

Niestety, trzeba odnotować, że biura podróży spadki klientów nie ominęły. W porównaniu z wcześniejszymi latami, w 2020 i 2021 osób, które zdecydowały się na ich usługi było o wiele mniej. Mnóstwo ludzi boi się, że podczas wojaży się zarazi. Innych nie przekonuje konieczność przechodzenia wielodniowej kwarantanny lub „utknięcie” na granicy. Nie mniej warto popatrzeć na różnego rodzaju biura podróży i o dowiedzieć się czegoś więcej o nich.

Dlatego też stworzyliśmy ranking piętnastu najlepszych i najczęściej wybieranych biur podróży w kraju nad Wisłą.

Najczęściej wybierane biura podróży w Polsce

W Polsce znajduje się wiele biur podróży. Ich oferty są najróżniejsze, dlatego czasem ciężko wybrać nam odpowiednią. Jedne z nich oferują tanie wakacje, inne zaś stawiają na zapewnienie nam kilkudniowego luksusu. W roku 2019 biura podróży uzyskały całkiem pokaźny przychód, czyli 10 mld złotych. Najwięcej z tego zarobiły firmy takie, jak: ITAKA, Rainbow oraz TUI Poland. To z ich usług najczęściej korzystaliśmy i pewnie też w pewnym stopniu nadal korzystamy. Wielu z nas czeka jednak do momentu, kiedy sytuacja na świecie się uspokoi. Będziemy mieć wtedy dużo większe pole do popisu.

biuro podróży
pixabay.com

Obecna sytuacja epidemiologiczna dała w kość wielu sektorom gospodarki. Każdy z nich bardzo ucierpiał. Biura podróży pierwszy raz od wielu lat uzyskały bardzo niskie dochody (w porównaniu do wcześniejszych lat), gdyż coraz mniej osób decyduje się na skorzystanie z ich usług.

Oto najczęściej wybierane Biura Podróży w poprzednich latach:

 1. ITAKA
 2. TUI Poland
 3. Rainbow
 4. Coral Travel
 5. Grecos Holiday
 6. Exim Tours
 7. Sun & Fun Holidays
 8. LogosTour
 9. Ecco Holiday
 10. Rego-Bis
 11. Best Reisen,
 12. Luxury Travel
 13. Funclub
 14. Prima Holiday
 15. TOP Touristik

Najpopularniejsze biura podróży

W rankingu prym wiodą trzy biura podróży, które kojarzymy z różnych reklam telewizyjnych lub internetowych. Są to: ITAKA, TUI Poland i Rainbow. Każda z tych firm potrafi idealnie dostosować się do sytuacji panującej na rynku. Działają one od wielu lat, więc zdają sobie sprawę, jakie kierunki najcześciej wybierają Polacy. Dzięki temu są w stanie dostosować swoją ofertę do klienta. Teraz to jest bardziej utrudnione, ale nawet w dobie pandemii te trzy biura podróży z czołówki nie wypadły. Mieszkańcy naszego kraju im ufają i wiedzą, że oferują oni najwyższą jakość usług. ITAKA zyskała najwięcej przychodów, zaś TUI Poland największą liczbę klientów. Ilość przychodów nie zawsze jest zależna od tego, ilu klientów odwiedza biuro podróży. Odwiedzający TUI Poland mogli kupować tanie wycieczki, a petenci związani z ITAKĄ  te o wiele droższe. Tutaj może tkwić ta różnica.

Jak korzystać z biur podróży

Klient płaci, klient wymaga. To zdanie jest bardzo często słyszalne i wypowiadane przez wiele osób. Tutaj też wystarczy, ze zapłacisz, a biuro podróży Ci załatwi wszystkie formalności. Jak więc korzystać z biur podróży? Oto kilka wskazówek:

podróż samolotem
pixabay.com
 1. Poszukaj i wybierz odpowiednie biuro podróży.
 2. Sprawdź czy ma ono wykupione ubezpieczenie i ile ono wynosi.
 3. Wybierz kraj, do którego chcesz jechać. Zwróć uwagę na poziom ich bezpieczeństwa. Niektóre lepiej omijać.
 4. Sprawdź, w jakich standardach są hotele oraz wyżywienie oferowane przez biuro podróży.
 5. Porównaj ceny (last minute vs first minute).
 6. Pamiętaj o tym, że godziny lotu mogą się zmienić. Biura Podróży zastrzegają sobie do tego prawo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here