diy
pexels.com

DYI (do it yourself) jest coraz bardziej popularne. Takie prezenty wymagają więcej pracy niż kupienie ich, ale sprawiają więcej radości. To dotyczy nie tylko obdarowywanego, ale i tego, kto je daje. Co przygotować, by dobrze wykonywać prezenty handmade?

Dlaczego handmade

Czasem chcesz dać komuś bardzo personalny prezent, który przypominałby o Tobie lub był bardzo wyjątkowy. W sklepach jest wiele upominków, ale żaden nie ma „tego czegoś”. Długo szukasz i nie masz pomysłu. Z dnia na dzień opcje dosłownie Ci uciekają. Co w tej sytuacji możesz zrobić? Wykonaj prezent samodzielnie! Kup odpowiednie rzeczy i zacznij działać. Świat handmade daje nieograniczone opcje. Dzięki temu możesz stworzyć coś z niczego. DIY (do it yourself = zrób to sam) zdobywa wielką popularność już od kilku lat. Coraz więcej osób prezenty wykonuje własnoręcznie. Wiesz co? Do tego nie potrzeba nie wiadomo jakich zdolności plastycznych. Wystarczy tylko cierpliwość, odpowiedni sprzęt i kilka wolnych godzin.

Pamiętaj, że oprócz tego, co komuś podarujesz liczy się fakt, iż do wykonania tych prezentów włożyłaś bardzo dużo serca i czasu. Nawet najmniejszy upominek może wywołać szeroki uśmiech na twarzy lub łzy wzruszenia. Efekt Ci się opłacił.

Co jest potrzebne do robienia prezentów handmade

Zanim wybierzesz co chcesz robić, musisz wiedzieć, że DYI wymaga posiadania kilku ważnych rzeczy. Bez nich praktycznie nic nie zrobisz, nawet nie połączysz kartki z elementami. Zwróć też uwagę na różnego rodzaju materiały dekoracyjne, które przydadzą Ci się w pracy. Należą do nich:

 • zwykłe ostre nożyczki,
 • nożyczki wycinające wzorki,
 • klej: na gorąco, w taśmie,
 • kolorowe długopisy/mazaki/pisaki,
 • wstążka dekoracyjna,
 • papier kreatywny do scrapbookingu,
 • kolorowe naklejki (np. piankowe lub świecące),
 • filc i szablony (serca, choinki, króliki, kotki i inne),
 • różnego rodzaju pędzelki,
 • drewniane dekoracje,
 • kuleczki do biżuterii + rzemyk + zapięcie/ specjalna gumka.

Kilka pomysłów na prezenty handmade

Takich materiałów jest o wiele więcej, dlatego warto wybrać takie, które będą Ci najbardziej potrzebne. Jeżeli planujesz bawić się w drewnie, kup klej do tego rodzaju powierzchni. Jeśli wolisz robić kartki, zwykły klej lub taki w taśmie wystarczą (ten drugi nie pobrudzi Ci rąk). Pamiętaj, by do rodzaju pracy dostosować odpowiedni materiał i wykorzystać dobre przybory.

diy card
pexels.com

W przypadku, gdy dopiero zaczynasz przygodę z „do it yourself”, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Mierz siły na zamiary. Lepiej przygotować mały i skromny prezent, z którym szybko sobie poradzisz, niż męczyć się z czymś, co po samym przeczytaniu wydaje Ci się zbyt trudne. Z czasem wszystkiego się nauczysz i będziesz w tym biegła. Zaufaj nam, cierpliwość bardzo popłaca.

Teraz podamy Ci dwa pomysły na prezent DIY.

Kartki DIY jako klasyka gatunku handmade

To chyba najprostszy prezent do wykonania. Wystarczy tylko kilka kartek (kolorowych lub do scrappbookingu), naklejki, pisaki, klej i inne „bajery”, które można przykleić. Fajnie skomponują się także literki wycięte z gazet lub starych podręczników szkolnych. Z tych przedmiotów możesz wykonać cudo. To, jak będzie wyglądała Twoja kartka zależy od inwencji twórczej i okazji, z jakiej zamierzasz ją komuś podarować.

Kartka walentynkowa będzie zawierała motywy z sercem, urodzinowa baloniki, kotki (i cokolwiek, co dana osoba lubi),a świąteczne będą obfitowały w bałwanki, renifery lub zajączki.

Bransoletka to coś, co spodoba się każdej modnisi

Ciekawym pomysłem jest także biżuteria. Taka zrobiona własnoręcznie ma często dużo większą wartość niż taka, którą kupisz w sklepie. Dziewczyny kochają błyskotki, więc samodzielnie wykonana bransoletka będzie czymś, co spodoba się każdej dziewczynie. Dobierz barwy koralików, odpowiednie nitki lub gumkę i połącz to ze sobą. Użyj też zapięcia. Wszystko umocuj przy pomocy małych cążek.

biżuteria
pexels.com

Możesz też zrobić bransoletkę z fajnym elementem na rzemyku. Tak więc: dla fanki świata fantasy najlepszą opcją będzie jednorożec, a dla przyszłej pani weterynarz – zwierzątko.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here