pokój
pexels.com

Przedszkolaki i dzieciaki chodzące do szkoły również chciałyby mieć piękne pokoje. W przeciwieństwie do maluszków, mają wiele do powiedzenia. Mogą wybrać meble, tapetę i podłogę. Pozwól im więc na to, bo taka mała rzecz może im sprawić wiele frajdy i radości. 

Pokój dla starszego dziecka

Starszak ma troszkę większe pojęcie od maluszka w zakresie wielu aspektów życia. Jednym z nich jest projektowanie wnętrz. Jeżeli jesteś szczęśliwą mamą przedszkolaka lub ucznia, wiesz jak to wszystko wygląda. Moją też swoją wizję na wszystko. Uwielbiają, jak każda rzecz idzie po ich myśli. To samo dotyczy aranżowania ich przestrzeni życiowej. Warto się dogadać. Córka lub syn chcą ściany w kolorze czerwonym? Zaproponuj im elementy, w których główną rolę gra ta barwa. Nawet takie małe rzeczy świadczą o tym, że bardzo ważne jest dla Ciebie zdanie dziecka. Wytłumacz mu też dlaczego niektóre rozwiązania nie będą odpowiednie. Jeżeli użyjesz odpowiednich argumentów, możesz liczyć na sukces.

Może zainteresują Cię najbardziej popularne rodzaje pokojów? Wybraliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych. Niektóre z nich są dla bardzo odważnych osób. Dzięki nim możesz spełnić marzenie dziecka o czerwonej lub ciemnoniebieskiej tapecie. Twoja pociecha będzie Ci za to ogromnie wdzięczna.

Style pokojów

Największą popularnością cieszy się styl skandynawski. Co można o nim powiedzieć? Najważniejszą informacją jest ta, że skupia on w sobie same jasne barwy. Mowa tu o bieli, beżu i pastelach. Można z nich stworzyć bardzo ciekawe opcje. Ilość kolorów, jaka obejmuje styl skandynawski pozwala na zabawę. Postaraj się jednak wykorzystać maksymalnie dwa lub trzy odcienie. Wybierz ten przewodni (na przykład pastelowy róż, niebieski lub miętowy) i dopasuj do niego resztę. Meble również utrzymuj w tejże kolorystyce.

Styl boho to kolejna propozycja. Boho to łamanie reguł. Kolorowe i wesołe barwy kochają obecność surowych mebli. Ten styl daje nam ogromne możliwości. Pozwala na bardzo dużo. Zabawa kolorem i motywami to znak rozpoznawczy tego motywu. W pokoju dziecka umieść kolorowy pleciony dywan. Nie bój się wzorzystych tkanin, pomponów i baldachimów nad łóżkiem. To one są definicją stylu boho. Pozwól swojemu dziecku zaszaleć w pokoju.

pokoik
pexels.com

Co powiesz na styl Vintage? On również świeci teraz rekordy popularności. To idealne rozwiązanie dla fanek mody z poprzednich epok. Pięknie wyglądają meble w stylu retro w pokoiku dziecka. Oprócz tego warto zadbać o ściany. Koniecznie wybierz tapetę o odpowiednim wzorze i kolorze. Tutaj możesz zaszaleć. Mile widziane są ciemne i krzykliwe barwy (wspomniany wcześniej czerwony). Ustaw stolik z krzesełkami. Dodaj do tego łóżko stylizowane na okres wiktoriański lub secesyjny i masz już idealny pokój w stylu vintage. W dobrym tonie będzie też mały dywanik, który dopełni całość.

Co kupić do pokoju dziecka

Pozostaje zadać sobie jedno pytanie. Co kupić do pokoju dziecięcego. Wymagania starszaka są zupełnie inne niż niemowlaka. Najpierw należy pomyśleć o podstawach, czyli o meblach. Niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz, musisz kupić łóżko i meble. Na wojaże zabierz dziecko. Powinno mieć swój udział w ich wyborze. Nie każde chce, by ktoś decydował w tak ważnej materii za nie.

wyposażenie
pixabay.com

Wiadomo, że przedszkolak lub uczeń nie będzie chciał poduszek i kołdry w kolorowe postaci z bajek, a pluszowe misie rzuci w najgłębszy kąt. W tym przypadku koniecznie trzeba wybrać coś, co zainteresuje Twoją pociechę. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by jego zabawki (i inne przedmioty) miały pozytywny wpływ na jego rozwój poznawczy i społeczny. Jeżeli Twój syn to mały sportowiec, umieść w pokoju coś, co przypomina o jego pasji. W przypadku, gdy córka chce tańczyć, sprezentuj jej matę przeznaczoną do tego celu.

Dobrze, by dziecko miało odpowiedni kącik do nauki. W tym przypadku przydałoby się biurko oraz specjalna plansza edukacyjna. Zadbaj o to, by miało miejsce na przybory szkolne, zeszyty i książki. Pomyśl też o grach edukacyjnych. To naszym zdaniem wspaniały pomysł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here