telefon
pexels.com

Stało się. Telefon nie chce Ci się włączyć. Nie wiesz, co robić, ale nie chcesz też z byle problemem iść do punktu. Próbujesz szukać czegoś na własną rękę. Jak więc poradzić sobie z zepsutym telefonem? Czy musimy od razu kupić nowy smartphone?

Co robić, gdy telefon się nam psuje

Zanim pójdziemy do elektryka, który nam naprawi sprzęt lub zwrócimy go do sklepu, sprawdzamy, co możemy zrobić sami. Najczęstszą usterką jest to, że telefon po prostu nei chce się włączyć. Co wtedy należy wykonać? Najprostsze rozwiązanie to wyjęcie baterii i wyczyszczenie styków. Niestety, nie każdy telefon ma tę możliwość, więc to całkowicie odpada. W innych przypadkach to rozwiązanie może okazać się zbawienne w skutkach. Co w przypadku, gdy to nie wystarczy? Poznajcie kilka innych sposobów na samodzielne naprawienie telefonu. Dla niektórych może się to wydawać bardzo proste, inni mogą zachodzić w głowę o co tutaj chodzi.

Sposoby na szybkie naprawienie telefonu

Wyciągniecie i wyczyszczenie baterii nie zadziałało. Możesz jeszcze wykonać wiele zabiegów. Niektóre są bardzo proste, inne wymagają bycia dość zaawansowanym w elektronice. My postaraliśmy się wybrać dla Ciebie te, z którymi sobie bez najmniejszego problemu poradzisz. Pamiętaj, by cały proces „naprawiania” zacząć od dokładnego obejrzenia sprzętów do ładowania oraz wszystkich akcesoriów telefonicznych. Może okazać się, że samoistne wyłączanie się telefonu to po prostu wina nieprawidłowo działającej ładowarki lub uszkodzonego wtyku.

Sposób: restart telefonu

Od razu, gdy popsuje się nam telefon próbujemy go zrestartować. Bardzo często ten pomysł to strzał w dziesiątkę. Wystarczyło tylko kliknąć kilka guzików i znów możemy cieszyć się działającym smartphonem. Resetowanie telefonu doprowadzi do tego, że na nowo wgra on swój system do pamięci oraz sprawi, że aplikacje działające w tle się samoistnie wyłączą.

smartphone
pexels.com

Sposób: wyzeruj ustawienia sieciowe

To może wydawać się trudne. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku, gdy nasz telefon nie chce łączyć się z internetem. Na czym on polega? Ta opcja umożliwia Ci zresetowanie ustawień sieciowych. Wrócisz do ustawień fabrycznych, ale nic nie zostanie usunięte. Dzięki temu Twój smartphone połączy się z z internetem bez żadnych problemów.

Sposób: sprawdź taśmy wyświetlacza

W tym celu musisz rozebrać telefon na części (czytaj: zdejmij tylną pokrywkę). Sprawdzisz dzięki temu, czy taśma wyświetlacza nie rozłączyła sie z miejscem, w którym powinna być. Jeżeli tak się stało, postaraj się złączyć oba elementy. Zrób to bardzo delikatnie. Zazwyczaj możliwe jest ich wspólne spięcie. Taki stan rzeczy pojawia się, gdy upuścimy telefon i się on lekko potłucze.

Sposób: powrót do ustawień fabrycznych

Nic nie pomogło? Wszystko, co zrobiłeś spaliło na panewce? Co jeszcze możesz zrobić, by uratować swój telefon przed całkowitą zagładą? Otóż jest jeszcze jeden sposób, który może wydawać się dość kontrowersyjny. Mowa tu o całkowitym zresetowaniu telefonu, po którym wróci on do ustawień fabrycznych. Po tym Twój telefon będzie taki, jak na samym początku: bez żadnych zdjęć, programów i plików. Wiedz, że powrót do pierwszych ustawień doprowadza do usunięcia dosłownie wszystkiego. Dlatego też wcześniej warto zrobić kopię zapasową. Nie wiesz, co może się przytrafić Twojemu sprzętowi, dlatego lepiej być odpowiednio do tego przygotowanym.

Od razu po tym zaloguj się w odpowiednie miejsca i ściągnij potrzebne Ci aplikacje.

Sposób: napraw oprogramowanie

części
pexels.com

Wiele twórców telefonów pokazuje, w jaki sposób samemu naprawić telefon i zmienić oprogramowanie. Czasem będziesz musiał to zrobić. Instrukcje, jakie producenci zamieszczają w internecie lub w opakowaniu zawierają szereg potrzebnych i istotnych informacji. Niektórzy twórcy wymyślili programy, które mają pomóc ich klientom w samodzielnej naprawie telefonu. Obecnie dotyczy to firmy Sony oraz Apple. Inne modele jeszcze muszą chwilę poczekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here