pokój
pexels.com

Aranżacja salonu to jedna z ważniejszych rzeczy w przygotowywaniu domu. Chcemy, by wyglądał jak najlepiej, bo w końcu to w nim będziemy przyjmować gości. Jak urządzić to pomieszczenie? Co kupić do salonu?

Aranżacja idealnego salonu

Jak urządzić salon? Tak, jak sama chcesz. Najważniejsze, byś Ty i Twoja rodzina czuła się w nim dobrze. Nie warto podążać za modą, jeżeli Ci się ona nie podoba. Jeśli wolisz klasykę, uderz w nią. W przypadku, gdy wolisz nowoczesność, postaraj się o wystrój w tym tonie. Do własnych potrzeb i preferencji dopasuj kolory ścian, rodzaje podłóg, okna i meble. Może zdecydujesz się na duży obraz na ścianie? Każdy pomysł powinien mieć odzwierciedlenie w Twoim charakterze i tym, co lubisz najbardziej. Zaaranżowanie pięknego salonu nie należy do rzeczy trudnych. Jeżeli dobrze rozplanujesz działania i budżet, to możesz cieszyć się niesamowitym wnętrzem po okazyjnej cenie.

Jak więc urządzić salon? Na co mamy zwrócić największą uwagę?

Jak zadbać o wystrój salonu

Zdecyduj czy salon będzie Waszym rodzinnym azylem, w którym będziecie wspólnie oglądać filmy, czy miejscem do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. To bardzo ważne, gdyż od tego między innymi zależy wystrój tego pomieszczenia. Jeżeli wybierzesz pierwszą opcję, zdecyduj się na kącik z kanapą i ławą do kawy. Całość uzupełnij telewizorem i (może) konsolą do gier (jeżeli się tym interesujecie). W przypadku, gdy chcecie, by Wasz dom tętnił życiem, w salonie postaw duży stół z krzesłami. Będzie on też pełnił funkcję jadalni. Salon może również pełnić inne funkcje. Ciekawym rozwiązaniem będzie umieszczenie w nim biblioteczki na książki i bardzo wygodnego fotela. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie. Może to być zarówno żyrandol, jak i mniejsze lampki.

Kolejnym krokiem będzie wybranie idealnego stylu. Tu warto wziąć pod uwagę nasze ulubione motywy i kolory. W wyborze odpowiedniego może Ci pomóc mała ściągawka:

salonik
pexels.com
  • tradycyjny – kominek, meble z drewna i wygodna sofa,
  • eklektyczny – łączy w sobie wszystkie inne style. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie potrafią wybrać jednego przewodniego motywu.
  • skandynawski – jasne kolory, żywe rośliny i drewniane meble,
  • industrialny – surowy wystrój, elementy z cegieł lub betonu,
  • minimalistyczny – ten styl pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni.

Jak zaaranżować salon

Zacznij od zaplanowania budżetu. Postaraj się ułożyć dobry plan, który nie sprawi, że zbankrutujesz. Nie jedź na zakupy, jeżeli nie masz żadnego pomysłu. Salon wymaga uwagi. Musisz więc przestrzegać kilku ważnych zasad. Najważniejszą z nich jest umiar. Postaraj się wybrać maksymalnie trzy materiały i kolory. Im więcej ich będzie, tym gorzej Twój pokój będzie wyglądał. Wszystkie elementy powinny pasować do siebie, współgrać ze sobą i tworzyć jednolitą całość. Pamiętaj też, by ów salon odpowiadał też Twoim potrzebom. Może wyglądać on idealnie, ale co z tego, jeżeli będzie Ci czegoś w nim brakowało? Spraw, by to pomieszczenie było całkowicie Twoje! Zachowując umiar w kolorystyce, możesz dobrać różnego rodzaju elementy, na przykład telewizor, konsolę lub biblioteczkę z ogromną ilością książek. W ciekawym tonie jest umieszczenie tam też na przykład pamiątek lub czegoś, co podkreśli Twoją indywidualność. Tylko czasem nie przesadzaj.

Pomyślałaś o obrazie w salonie? To bardzo dobry pomysł! Jak wybrać idealny? Tutaj jest tylko jedna odpowiedź: taki, jaki chcesz, ale pasujący do stylu i wielkości pokoju. Znajdź odpowiednie miejsce do jego umieszczenia. Malunek powinien być widoczny, ale nieprzytłaczający.

Co kupić do salonu

pomieszczenie
pexels.com

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcesz urządzić salon. Niektórzy wolą go połączyć z jadalnią, wiec w dobrym tonie będzie duży stół i kilka krzeseł. Nieodzownym elementem salonu jest też kanapa i telewizor. To w końcu miejsce, w którym chcesz się zrelaksować i odpocząć. Nie wolno zapomnieć o komodzie i innych szafkach. W salonie możesz umieścić też średnie i niewielkie kwiaty doniczkowe. Wspaniałym pomysłem jest również obraz lub antyrama ze zdjęciami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here