Zadbaj o bezpieczeństwo Twoje i Twoich pracowników!

Cześć kochani!

Jak już wszyscy zdążyliśmy się zorientować koronowirus rozprzestrzenia się w zabójczo szybkim tempie co sprawia, że staje się coraz większym problemem. Również w zakładach pracy. Dlatego bardzo ważnym elementem jest korzystanie ze sprzętu BHP. Oczywiście, zawsze było to istotnym elementem, jednakże teraz w czasie pandemii zaostrzyły się przepisy i wymogi dotyczące ochrony pracowników a zadaniem pracodawcy jest dbanie o zdrowie i życie osób zatrudnionych w firmie.

Co zatem możemy zrobić aby uchronić siebie i pracowników?

Odpowiedź jest dość przewidywalna – należy zakupić potrzebny sprzęt spełniający wymogi zasad BHP, np. maseczki, rękawiczki, przyłbice, odzież ochronną. Na stronie GLOVEX, znajdziecie wszystko co zapewni Wam bezpieczeństwo w zależności od branży.

Jak odpowiednio wybrać artykuły BHP?

Chcąc wyposażyć stanowiska pracy we właściwe akcesoria BHP w pierwszej kolejności należy określić wykonywaną specyfikę pracy. Może się okazać też, że w jednej firmie zaistnieje konieczność wybrania różnego rodzaju odzieży ochronnej i ubrań roboczych. Warto zaznaczyć tu podstawową różnicę pomiędzy obiema wymienionymi rodzajami – odzież ochronna BHP jest dedykowana stanowiskom, na których istnieje ryzyko trwałego uszkodzenia ciała ze względu na używane środki drażniące, a odzież robocza BHP ma na celu ochronić ciało i odzież własną pracownika przed zabrudzeniami.

Jakie zatem są zalety z korzystania ze sprzętu BHP?

Kupując odzież roboczą i specjalistyczną dokonujemy wyboru, który decyduje o wzroście bezpieczeństwa wśród pracowników, zapobieganiu wypadkom przy pracy oraz chorobom zawodowym. Wybierając różne elementy stroju, musimy też pamiętać, aby spełniał on normy BHP, a niekiedy też normy obowiązujące w innych krajach.

Ludzie, pamiętajcie, że nie należy bagatelizować ich używania! Warto być przygotowanym na każdą ewentualność. To są bardzo ważne decyzje, które wymagają odpowiedniej wiedzy i znajomości produktów, a taką pomoc oraz produkty najwyższej jakości znajdziecie na GLOVEX. Sklep oferuje artykuły BHP, odzież ochronną i roboczą, artykuły medyczne, ochronę dróg oddechowych, chemia BHP i inne. Oferta sklepu jest tak bogata, że wypisane jej całej tutaj zajęłoby mi naprawdę sporo czasu. J Najlepiej wejdźcie sami, sprawdźcie co potrzebujecie i zamawiajcie śmiało!

A teraz pokrótce napiszę dlaczego maseczki ochronne są takie ważne?

Pełnią one bardzo ważną funkcję, ponieważ stanowią barierę ochronną przed bakteriami i wirusami, tymi, które znajdują się w ustach, nosie oraz tymi, które unoszą się w powietrzu. Profesjonalne maski i półmaski ochronne  to takie, które wykonane są z włókniny, np. trzywarstwowej. Znajdziecie je TUTAJ i TUTAJ. Przedstawiłam oczywiście tylko maski, które są teraz najbardziej rozchwytywane, jednak w sklepie GLOVEX znajdziecie bardziej obszerny wybór produktów ochronnych.

Są też przyłbice, które zmniejszają ryzyko związane z zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową, o TU.


Życzę Wam wszystkim dużo zdrowia!


Zobacz także!

6 komentarze

 1. Cóż, dla nie maseczki (te, które są teraz dostępne w sprzedaży - produkowane na szybko, byle ładnie wyglądały) w ogóle nie spełniają swojej funkcji. Zamiast pomagać, szkodzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, jestem zupełnie tego samego zdania! Lepiej zaopatrzyć się w te medyczne. Wiem, że niektóre wychodzą dość drogo ale zdrowie ważniejsze! A te materiałowe są o kant d**y. :)

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Dzień dobry, co u ciebie słychać? Jak sytuacja po koronawirusie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobrze, że poruszasz tak ważne społecznie tematy. Doceniam, kiedy influencer wykorzystuje swoje zasięgi również do takich zagadnień, a nie tylko błahych lub reklamowych tematów. Brawa dla ciebie!

  OdpowiedzUsuń
 4. To ważny temat, dobrze że poruszasz również takie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze że podpowiadasz także w takich kwestiach. To ważne.

  OdpowiedzUsuń

Skomentuj